Wolność Kosmetyków

Dziękujemy za swoją urodę

Zakładanie aparatu stałego cienkołukowego

Najlepszym momentem rozpoczęcia leczenia ortodontycznego jest krótki okres przed pokwitaniem {więcej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pokwitanie}. Właśnie wtedy ortodonta może wykorzystać skok wzrostu w celu wyeliminowania wady. Niestety większość pacjentów trafia po tym okresie. I właśnie dla nich są dedykowane aparaty stałe cienkołukowe. Toruń to propozycja profesjonalnych gabinetów stomatologicznych, które wykazują się dużym doświadczeniem i miłą atmosferą w nich panującą {tutaj: dentysta-stomatolog.com/torun,1.html}.

Pierwsze aparaty powstały na początku dwudziestego wieku i miały na celu równoległe przesuwanie zębów. Co prawda łuk taśmowy ze złota nie okazał się być najskuteczniejszym, jednak dał początek powstaniu całkowicie nowej dziedziny stomatologii, jaką jest ortodoncja. Dentysta zajmujący się leczeniem wad zgryzowych może skorzystać z wielu materiałów i technik, które opracowano w celu pomocy pacjentom. Typowy aparat stały składa się z elementów mocujących (fabrycznie wykonane pierścienie z dospawanym zaczepem, metalowe haczyki i zamki) oraz drutów. Druty są elementami czynnymi, dlatego w zależności od indywidualnych potrzeb mogą być wykonane z różnych materiałów.

Najczęstszym wyborem, jakiego dokonuje stomatolog jest stal nierdzewna oraz stal niklowo-tytanowa. Leczenie składa się z kilku faz, które trwają odpowiednio długi czas zależny od każdego pacjenta. Przed założeniem aparatu separuje się zęby trzonowe za pomocą gumek separacyjnych. Gdy uzyska się odpowiednią przestrzeń dla zamontowania pierścieni, należy je zacementować. Najpopularniejszym cementem jest szkłojonomer. Kolejnym etapem jest przyklejenie zamków po uprzednim wytrawieniu szkliwa. Zakładanie aparatu dopełnia włożenie do niego łuku o odpowiedniej średnicy i długości. Leczenie ortodontyczne trwa minimum jeden rok, przy czym jego długość zwiększa się proporcjonalnie do trudności przypadku klinicznego oraz wieku pacjenta. Najłatwiejszymi przypadkami są rotacje zębów. Trzeba jednak pamiętać, że każdy pacjent reaguje na leczenie w odmienny sposób, więc wahania czasowe zależą od zdrowia ogólnego. Niezwykle istotne jest także podkreślenie konieczności współpracy z ortodontą i sumienne stosowanie się do jego zaleceń oraz przestrzeganie higieny jamy ustnej.

Leczenie ortodontyczne jest procesem długotrwałym i skomplikowanym, jednak pozwala na rozwiązanie wielu problemów z nieprawidłowym ustawieniem zębów w łuku. Dzięki odpowiedniej wiedzy i doświadczeniu specjalisty każdy pacjent może posiadać piękne, dobrze ustawione zęby i nie wstydzić się własnego uśmiechu.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>