Wolność Kosmetyków

Dziękujemy za swoją urodę

Ząbkowanie u dzieci a wizyta u dentysty

Aby przez długie lata cieszyć się pięknym i lśniącym uśmiechem, powinieneś pamiętać, że na stan uzębienia pracuje się latami. Dlatego ważne jest, aby już od najmłodszych lat zadbać o swoje zęby. Rodzice często zastanawiają się, w jakim wieku powinni zaprowadzić swoje dziecko na pierwszą wizytę u dentysty. Wybór odpowiedniego gabinetu stomatologicznego jest bardzo ważny, ponieważ właśnie pierwszy kontakt dziecka z lekarzem może zadecydować o tym, czy dziecko będzie wracało tu bez strachu, czy też nie. Najlepiej wybierz dentystę w Poznaniu, który specjalizuje się w leczeniu małych pacjentów. Niewielu rodziców zdaje sobie sprawę, że pierwszy kontakt z dentystą powinien nastąpić w czasie, kiedy pojawiają się u dziecka pierwsze zęby, czyli wtedy kiedy maluch ma około pół roku. Wizyta ma na celu skontrolowanie, czy proces ząbkowania (wikipedia.org/wiki/Z%C4%85bkowanie_(medycyna)) przebiega prawidłowo. Od tego momentu mały pacjent powinien pojawiać się w gabinecie średnio co 3 miesiące.

Kiedy twoje dziecko będzie już miało wszystkie zęby mleczne, czas na wizytę kontrolną. Stomatolodzy w Poznaniu (dentysta-stomatolog.com/poznan,1.html) mający duże doświadczenie w leczeniu mlecznych zębów, pomogą wybrać dla dziecka odpowiednią pastę i szczoteczkę, a także w formie zabawy nauczą twoją pociechę jak dbać o zęby, aby mieć piękny uśmiech. Musisz pamiętać, że zęby mleczne są bardziej narażone na zmiany próchnicze niż zęby stałe. Wielu rodziców zaniedbuje obowiązek wizyt u dentysty, wychodząc z założenia, że za kilka lat i tak pojawi się stałe uzębienie. Takie myślenie to błąd, który może w konsekwencji prowadzić do zaatakowania próchnicą zębów stałych, których jeszcze nie widać. Stomatolodzy w Poznaniu zachęcają więc do jak najwcześniejszych wizyt w gabinecie, podczas których nie tylko będzie można szybko wyleczyć psujące się zęby twojego dziecka. Przy okazji, co może być najważniejszym i pozytywnym skutkiem takich wizyt, wyrobisz u dziecka nawyk regularnego mycia zębów i dbania o nie poprzez regularne spotkania z dentystą. Poznańscy stomatolodzy, zalecają rodzicom, aby nigdy nie straszyły swoich dzieci wizytą u dentysty, ponieważ może to przynieść opłakane skutki. Jeśli natomiast od najmłodszych lat przyzwyczaisz dziecko do spotkań w gabinecie, będzie to dla niego nawykiem. Konsekwencje takiego nastawienia będą tylko dobre – twoje dziecko będzie miało zdrowe zęby, a wizyty u dentysty będą czymś zupełnie normalnym i obowiązkowym.


Comment ( 1 )

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>